+386 7 497 30 25 // os.brestanica@guest.arnes.si

Obisk čebelarja v vrtcu

V okviru dejavnosti Slovenskega tradicionalnega zajtrka nas je v četrtek, 20. 11. 2014, obiskal čebelar Damir Lovrič. V igralnici nas je pričakal v čebelarski opravi, ki je pritegnila našo pozornost.

S pomočjo čebelice in čebelarja (Žana in Jakob) je otrokom predstavil, kako se čebelnjaku varno približamo. Otroke je seznanil z delom čebel, s pomočjo pripovedovanja ob ilustracijah. Izvedeli smo, da imajo čebele tudi različne vloge v svojem panju (nekatere delajo, druge branijo panj …)

Ob prikazu delovanja meha s tlečo drevesno gobo, nam je povedal, zakaj spustijo dim v panj, imeli pa smo še priložnost povonjati ta značilen vonj.

Ob koncu obiska so si otroci ogledali satovje in poskusili lipov med, ki ga je čebelar prinesel s seboj.

Pred odhodom pa nam je zaupal zelo koristen nasvet, ki ga je vredno upoštevati: »Če vas na sprehodu piči čebela, mesto pika takoj namažite z zobno pasto, zato naj jo ima mama vedno s seboj na sprehodu!«

Mojca Kolman

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)

Več prispevkov iz Dejavnosti