Hrana ni za tjavendan

V 2. razredu sledimo smernicam ZDRAVE ŠOLE in se veliko gibamo na svežem zraku, skrbimo za zdrav način prehranjevanja, dopoldan uživamo uravnoteženo prehrano, namenjamo pozornost izboljšanju kulture prehranjevanja, skrbimo za urejen prostor, kjer jemo, se navajamo na pravilno uporabo pribora, spoštljivo ravnamo s hrano, uživamo sveže sadje in zelenjavo ter skrbimo za pozitiven odnos do narave in okolja.

V petek, 22. 4. 2022 pa smo namenili več časa projektu HRANA NI ZA TJAVENDAN.

Prilagamo nekaj utrinkov našega dela.

Delavnice v angleškem jeziku za nadarjene učence

V mesecu aprilu smo na naši šoli izvedli delavnice v angleškem jeziku za nadarjene učence.

11. aprila se je delavnice udeležilo 6 učencev iz 5. razreda, 19. aprila je bilo na delavnici 6 učencev 6. razreda, v četrtek, 21. aprila pa 6 učencev iz 7., 8. in 9. razreda.

Več, v prilogi!

DRŽAVNI ŠOLSKI EKIPNI KROS

V četrtek, 21. 4. 2022, so se učenci naše šole prvič udeležili državnega šolskega tekmovanja v krosu v Medvodah, Zbiljska dobrava. Šolska ekipa je štela 18 članov od 6. – 9. razreda. V posameznih letnikih je tekmovalo od 135 do 170 učencev vseh OŠ Slovenije in naši učenci so se odlično odrezali.
Vreme ob Zbiljskem jezeru je bilo prav prijetno, tako za tek kot za druženje z drugimi šolami. Naši učenci so z nasmehi kljub utrujenosti, prihajali v cilj. Učenci so pretekli progo dolgo 1000 m, le najstarejši fantje (8. in 9. razred) so pretekli 1500 m.

ŠOLSKA EKIPA:
Matija Ferlan, Nik Junkar, Hana Škoberne, Živa Župevc, Jan Brljavac, Nik Arenšek, Alen Boh Cehte, Tilen Zupančič Jevšnik, Gal Brljavac, Žan Zakšek, Aljaž Požeg, Alen Novak, Klemen Bohorč, Pia Šturbej, Lara Omerzel, Živa Ribič Vene, Tisa Ljubi in Eva Sluga.

Prvič so izvedli tudi tekmovanje v mešanih štafetah 4 x 500 m. Tudi naša šola je imela 2 štafeti.
Štafeta 1: Eva Sluga, Alen Novak, Gal Brljavac in Tisa Ljubi.
Štafeta 2: Živa Ribič Vene, Jan Brljavac, Aljaž Požeg in Hana Škoberne.

Čestitke celotni ekipi za uspešno nastopanje na tekmovanju ter tudi prijetno druženje!

Mentorja: Natalija Rovan in Damjan Kos