6. oktobra 2023 smo izvedli naravoslovni dan »Povej-poslušam«, ki ga izvajamo že vrsto let. Dan v večini namenimo izvajanju preventivnih programov.

V 1., 2., 3. , 4., 5., 7. in 8. razredu smo izvajali program NEON – Varni pred nasiljem. Petošolci so imeli tudi delavnico Spletni bonton v izvedbi Safe.si, šestošolci pa delavnico Zasebnost na spletu in družabna omrežja, prav tako v izvedbi Safe.si. Učenci 9. razreda so bili vključeni v izvedbo programa »Nam se rola brez drog in alkohola«, ki ga izvajajo Zavod za mladino in šport Krško, Zdravstveni dom Krško, Policijska postaja Krško in Center za socialno delo Krško.

Zadnjo uro naravoslovnega dne smo namenili povezovanju učencev, zato smo izvedli različne timske igre v razredu in na prostem.

Suzana Robek