V sredo, 16. marca 2022, smo se v sklopu projekta Rastem s knjigo in z učiteljicama Andrejo Dvoršek ter Katjo Zorčič odpravili v Valvasorjevo knjižnico Krško. Knjižničarka nam je povedala nekaj o zgodovini knjižnice, nato pa smo s pomočjo računalnikov še sami poizkusili poiskati knjige. Ogledali smo si tudi star del knjižnice, kjer smo videli kopijo Biblije. Na koncu smo odšli v prostor, kjer je razstavljena stalna zbirka z naslovom Speedway v Sloveniji.

Obisk smo zaključili s prejemom knjige Jaz sem Andrej.

Sandra B. in Nika K.

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Organizira ga Javna agencija za knjigo RS že 16. leto zapored. S projektom skušajo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Vsi učenci so prejeli v dar knjigo pisatelja Vinka Moderndorferja Jaz sem Andrej.