Od letošnjega šolskega leta 2020 naprej imajo vsi učenci, ki se šolajo na naši šoli ustvarjeno e-identiteto oz. AAI račun. To je vrsta enotne prijave za izobraževalno in raziskovalno sfero v Sloveniji, kjer lahko uporabnik z enim uporabniškim imenom in geslom (AAI računom) dostopa do številnih spletnih storitev:

• vsebin kolesarskega izpita
  • šolskih spletnih učilnic
  • uporabniškega imena in gesla za elektronsko pošto  @guest.arnes.si
  • Office 365
  • Arnesovih storitev
  • brezžičnega omrežja Eduroam

Večina učencev je uporabniške podatke že pridobila v šoli, kdor pa dostopa še nima, se lahko obrne na šolsko računalničarko (marjanca.penic@osbrestanica.si).

aai

Geslo za dostop si lahko spremenijo v bazi SIO.MDM.

mdm

Uporaba AAI računa je obvezna za vstop v spletne učilnice in opravljanje kolesarskega izpita.

Uporabniško ime in geslo za vaš AAI račun dobite v šoli pri računalnikarki Marjanca Penič ali po elektronski pošti marjanca.penic@osbrestanica.si.

Geslo lahko spremenite na: https://mdm.arnes.si/oz. ravno tako pri šolski računalnikarki.

Izbirajte varna gesla