Letos so se v domišljijski svet protestantov odpravili nekateri brestaniški učenci.

Prvošolci so se ob spomeniku Adama Bohoriča pred šolo prelevili v umetnike in ga narisali. Posebej so se izkazali Naomi Cvirn, Nik Omerzu in Blaž Simonišek.

Devetošolci pa so se v svojih nalogah želeli tako ali drugače srečati s katerim izmed njih. Posebej spretno so peresa vihtele Hana Grubič, Tisa Ljubi, Zoja Požeg Dular, Živa Ribič Vene in Eva Sluga.

Dela so namreč sodelovala na literarnem natečaju, ki ga že 13. pripravljajo Slovensko protestantsko društvo – podružnica Posavje,  OŠ Jurija Dalmatina Krško in Valvasorjeva knjižnica Krško.

Slovesen zaključek se je zgodil v torek popoldne v Dvorani v parku v Krškem. Vsi učenci so si prislužili značko – tokrat v obliki zapestnice z Dalmatinovim podpisom in knjigo Življenje z reko Savo, priznanji za svoja dela pa sta prejela Nik Omerzu, 1. a in Hana Grubič, 9. b.

Vsem likovnim in besednim umetnikom čestitamo.

Mentorici Manca Moškon in Milena Žičkar Petan