Z današnjim dnem, 3. oktobrom 2022, se začenja Teden otroka, ki vsako leto poteka v mesecu oktobru. Letos poteka pod sloganom Skupaj se imamo dobro, ali, kot pravi pevec Nipke, ki je tudi letošnji ambasador: »Skp se mava dobr«. Prijateljstvo, druženje, klepet s prijatelji, to je tisto, kar nam je zelo pomembno, zato smo letošnji Teden otroka na naši šoli pričeli s prav posebnim dogodkom. Z današnjim dnem smo učence 1. razreda sprejeli v Šolsko skupnost OŠ Adama Bohoriča Brestanica.

Predstavnica šolske skupnosti Zoja Požeg Dular in njena namestnica Iza Bahčič sta prvošolce nagovorili, nato pa so devetošolci prvošolce pospremili na oder, kjer so morali ponavljati svečano zaobljubo. Nato so jih simbolno pospremili preko »šolskega praga« in jim podarili darilca – zapestnice prijateljstva.

Teden otroka se bo v podobnem prijateljskem duhu tudi nadaljeval. Več o tem pa prihodnjič.

Andreja Dvoršek